DARAN.PL

Kolektory i pompy ciepła

Kolektory słoneczne przeznaczone są do podgrzewania wody użytkowej, wspomagania centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody w basenach kąpielowych.
Zastosowanie materiałów najwyższej jakości oraz ciągła kontrola znajdujących się w naszej ofercie kolektorów słonecznych pozwala na zachowanie ich wysokiej wydajności przez wiele lat. Kolektory objęte są 10-letnim okresem gwarancji. Kolektory słoneczne posiadają pełne badanie jakościowe i wydajnościowe, na podstawie których został nadany europejski znak jakości Solar Keymark.

Należy podkreślić następujące zalety kolektorów:
-wysoka sprawność odbioru ciepła dzięki zgrzewanemu metodą ultradźwiekową absorbera miedzianego lub sprawnego laserowo absorbera z aluminium, każdorazowo z orurowaniem w układzie harfy pojedynczej. Płyta absorbera pokryta jest wysokoselektywną warstwą czarnego chromu, o absorbcji 96% i emisji 10% (SP), lub wysokoselektywną powłoką eta plus firmy BlueTec, o absorbcji 95% i emisji 5% (TP,TP AC) oraz szybie strukturalnej, charakteryzującej się wysoką przepuszczalnością promieniowania słonecznego (91,6%, klasa U1);
-wysoka odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne dzięki zastosowaniu szyby hartowanej, odpornej na gradobicie i aluminiowej obudowy lakierowanej proszkowo;
-estetyczny wygląd i precyzyjnie wykonane wnętrze, obudowa w kolorze RAL 7022 (popielato-brązowym);
-wszechstronność montażu - montaż na dachach skośnych, zabudowa w połaci dach lub w postaci wolnostojącej na dachach płaskich lub na gruncie- pionowo i poziomo; -szybkość oraz wygoda montażu dzięki niewielkim gabarytom, wadze oraz specjalnym systemom montażowym.

Pompy ciepła to urządzenia, które pobierają ciepło ze źrodła o niskiej temperaturze i dostarczają je do medium o wyższej temperaturze. Ten termodynamiczny system umożliwia korzystanie z niskotemperaturowych, odnawialnych źródeł energii, takich jak powietrze atmosferyczne, woda w jeziorach lub rzekach czy też grunt. Temperatura medium grzewczego uzyskana dzięki pracy pompy pozwala na wykorzystanie powstałego ciepła do ogrzewania budynków i wody użytkowej.
Podstawową zaletą pompy ciepła jest fakt, że energia elektryczna włożona w pracę pompy jest kilkakrotnie niższa od energii cieplnej uzyskanej w wyniku jej pracy, dlatego technologia pomp ciepła jest znana jako jedna z form oszczędzania energii.
Do opisu sprawności stosuje się współczynnik wydajności cieplnej COP, który przedstawia stosunek mocy grzewczej do mocy elektrycznej pobieranej przez pompę ciepła.


Kontakt
Dariusz Waszczuk

tel. 606-136-672

email daran@autograf.pl

ul. przemysłowa 1/403

89-620 Chojnice